Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Postępy na przebudowie DK91: Na wiosnę w MZD zapowiadają zmiany, także dla pieszych

Facebook Twitter

Postępy robót na przebudowie DK91 w Częstochowie. Jeszcze wiosną kierowcy i piesi powinni spodziewać się kolejnych zmian w czasowej organizacji ruchu w mieście.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Na całym fragmencie prace bowiem przyspieszają, zarząd dróg informuje o tym co już udało się przebudować i co drogowcy rozpoczną w kolejnych tygodniach:

Od strony Warszawy do mostu na rzece Warcie zakończono już roboty związane z przebudową sieci elektroenergetycznych oraz przebudowano infrastrukturę dla nowego oświetlenia drogowego. Na ukończeniu są obecnie prace polegające na przebudowie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, jak również budowa obiektów mostowych nad ul. Wesołą i Papierową. W najbliższych tygodniach przewiduje się rozpoczęcie robót drogowych oraz zamkniętej jezdni w kierunku Katowic. Fragment do mostu na rzece Warcie do mostu nad torami kolejowymi. Usunięto tam już kolizję sieci elektroenergetycznych, gazowych. Rozpoczęto także roboty związane z budową nowego mostu na rzece Warcie. Na przełom kwietnia i maja planowane jest przystąpienie do budowy obiektu mostowego nad ulicami Krajowską i Rejtana.

Jak informuje Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg, cała duża inwestycja warta 179 mln złotych jest podzielona na kilka fragmentów. Na każdym odcinku prace posuwają się naprzód. W centrum miasta przebudowywana jest jezdnia w stronę Łodzi, a ruch w obu kierunkach nadal odbywa się drugą jezdnią na Katowice:

Odcinek od mostu nad torami kolejowymi do dawnej estakady, w pierwszej kolejności obecnie prowadzone są tutaj roboty polegające na przebudowie sieci, uzbrojenia terenu kolidującej z przebiegiem al. Wojska Polskiego. W ciągu kilku tygodni wykonawca planuje rozpocząć roboty na wiadukcie na ul. Bór oraz na kładce dla pieszych nad torami kolejowymi łączącej DK91 z ul. Rejtana, co spowoduje zamknięcie ul. Bór w zakresie możliwości przejazdu pod al. Wojska Polskiego, jak również zamknięcie kładki. Ruch pieszy zostanie poprowadzony pod wiaduktem, nad torami kolejowymi, informować będzie o tym ustawione w terenie oznakowanie.

Wkrótce zaczną się wyłaniać też podstawy nowych mostów, które powstaną na miejskim odcinku al. Wojska Polskiego. Przebudowa objęła też fragment krajowej jedynki od Rakowa na południe Częstochowy:

Fragment o dawnej estakady na Rakowie wraz z dojazdami: obecnie trwa budowa podpór nowego obiektu. Po jej zakończeniu będzie można przystąpić do scalania konstrukcji stalowej, nowych przęseł. Powinna zacząć przejeżdżać na plac budowy z początkiem kwietnia. Odcinek od estakady do końca zakresu robót od strony Katowic: obecnie trwają roboty związane z przebudową sieci uzbrojenia terenu. Na maj zaplanowano rozbiórkę wyłączonej z ruchu kładkę dla pieszych nad al. Wojska Polskiego. Wiosną należy spodziewać się zmian czasowej organizacji ruchu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z pracami.

O dalszych utrudnieniach będziemy informować, jak tylko prace wejdą w kolejny etap. O postępach mówił Maciej Hasik z MZD w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024