Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Postępują prace przy przebudowie stadionu, czy zdążą na 17 kwietnia? Kibice zerkają w terminarz rozgrywek ekstraklasy

Facebook Twitter

Postępujące prace przy modernizacji stadionu Rakowa już widać, przebieg zgodny z harmonogramem, deklaruje wykonawca. Kibice spoglądają jednak w terminarze rozgrywek, dlatego sprawdzaliśmy w Urzędzie Miasta czy zgodnie z zapowiedziami, obiekt będzie gotowy na 17 kwietnia.

Wówczas przy Limanowskiego ma dojść do spotkania Rakowa Częstochowa z Lechem Poznań:

Prace idą w bardzo szybkim tempie, zarówno te prace ziemne. Niedługo zaczniemy już rozkładać trawę z rolki. Trwają prace też związane z rozstawianiem trybun, prace instalacyjne. To napawa dośc dużym optymizmem. Jesteśmy też w stałym kontakcie z klubem. Razem ostatnio wizytowaliśmy obiekt. Jesteśmy przygotowani na taki scenariusz, w którym 17 kwietnia mecz zostanie rozegrany już w Częstochowie

– przekonuje Piotr Grzybowski – wiceprezydent Częstochowy, ktory ma też konkretne plany co przebudowywanego obiektu. Jak będzie w przyszłości wykorzystywany?

Mamy wspólną wizję z klubem, to jest obiekt akademii piłkarskiej z boiskiem głównym dostosowanym do potrzeb PZPNu i UEFA, umożliwiający rozgrywanie drużynie meczy ekstraklasowych, jak i udział – czego im bardzo życzymy –  w rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. natomiast jest to rozwiązanie modułowe, które pozwala nam na to, żeby korzystając chociażby z przyszłej perspektywy unijnej rozbudowywać dalej ten obiekt.

Jak ocenia Piotr Grzybowski, wiceprezydent Częstochowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości dalej inwestowac zarówno w boisko główne jak i treningowe stadionu przy Limanowskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj