Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Posadzili więcej nowych drzew na Północy – wszystko dzięki mieszkańcom, wolontariuszom i darczyńcom

Facebook Twitter

Tylko w ubiegłym roku posadzili w Częstochowie 120 drzew, w tym roku zaczęli kolejną wiosenną akcję zazieleniania miasta. Fundacja Rething zachęciła mieszkańców do nowych nasadzeń w rejonie Miejskiego Przedszkola przy Starzyńskiego oraz w rejonie Lasku Aniołowskiego.

fot. facebook.com/rethingczestochowa

Przy ul. Kukuczki wolontariusze w miniony weekend (09.04) sadzili także drzewka owocowe i krzewy kaliny, czyli symbol Ukrainy.

Część drzew ma prywatnych fundatorów, natomiast część z nich została sfinansowana z przychodów ze sklepu charytatywnego. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za to, że przez te ostatnie półtora roku działalności wspierali nas Państwo swoją obecnością i dzięki Państwa zakupom możemy teraz jeszcze lepiej zadbać o środowisko w Częstochowie

– mówi inicjatorka akcji, prezes fundacji Rething – Małgorzata Terrero-Rozmus. Jak dodaje kolejne sadzonki fundują prywatni darczyńcy, ale wiele z drzewek udało się kupić dzięki działalności sklepu charytatywnego. Tutaj mieszkańcy w formie darowizny przekazują niepotrzebne już ubrania czy domowe sprzęty:

Myślę, że większość mieszkańców Częstochowy wie już, że jeżeli ma coś niepotrzebnego, to nie powinna wynosić tych rzeczy na śmietnik, tylko przynieść je właśnie do nas i przekazać jako darowiznę na rzecz sklepu charytatywnego, żeby te rzeczy mogły znaleźć drugie życie i w ten sposób ulżyć trochę środowisku naturalnemu. Mamy dwa w jednym, dwie korzyści jednocześnie.

Szeroko o swoich działaniach częstochowska Fundacja Rething informuje w mediach społecznościowych. Nowe sadzonki drzew już ozdabiają rejon ul. Kukuczki w dzielnicy Północ.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024