Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Portret Niewidzialnych, czyli nowy mural w Częstochowie

Facebook Twitter

Młodzi członkowie Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Uniwersytetu Jana Długosza przygotowują mural. Pracują pod opieką dr Izabeli Ziębacz, współpracują z Grupą Integracyjną Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UJD oraz Stowarzyszeniem "Agape".

Portret Niewidzialnych
fot.mar.prasowe

Portret Niewidzialnych

Ta studencka inicjatywa ma za zadanie podnieść świadomość na temat wyzwań, które napotykają osoby w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwić społeczność Częstochowy na ich codzienne trudności. Celem jest zmiana społecznych percepcji na temat bezdomności i współpraca na rzecz lepszego zrozumienia i akceptacji społecznej osób w kryzysie bezdomności. W ten sposób powstanie nowe medium komunikujące mieszkańcom Częstochowy problemy osób bezdomnych. Studenci chcą wpłynąć na społeczną percepcję i wzmocnić więzi naszej społeczności, tworząc bardziej świadome i empatyczne społeczeństwo.

Mural powstanie 20 czerwca 2024 roku (czwartek) i ulicy Stefana Jaracza w godzinach od 12.00 do 15.00 (dokładnie przy ul. Waszyngtona 61/63). Zapraszamy wszystkich do aktywnego wsparcia tej inicjatywy. To wyjątkowa okazja, aby stać się jej częścią.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024