Porażki piłkarzy Rakowa i Skry w wyjazdowych meczach.

Nie był to udany weekend dla częstochowskich drużyn piłkarskich. Raków Częstochowa przegrał w meczu 7 kolejki PKO Ekstraklasy w niedzielę (01.09) w Warszawie z Legią 1:3, a występująca w 2 lidze Skra Częstochowa uległa w sobotę (30.08) w Katowicach GKS-owi 0:2.

Mecz Legia – Raków bardzo szybko ułożył się po myśli gospodarzy. Po golach Jarosława Niezgody w 5 i 10 minucie Legia prowadziła 2:0, takim też wynikiem zakończyła się 1 połowa. Kibice Rakowa liczyli na to, że w drugiej połowie czerwono niebiescy rzucą się do ataku i odrobią starty, tak jak w meczu z Lechem Poznań w poprzedniej kolejce. Niestety zamiast tego w 52 minucie to Legia podwyższyła rezultat na 3:0, po trafieniu z rzutu karnego Niezgody, który w ten sposób skompletował hat-tricka. Raków stać było tylko na honorowe trafienie, w doliczonym czasie gry bramkę dla naszej drużyny zdobył obrońca Tomas Petrasek.
Po 7 rozegranych kolejkach Raków z 6 punktami zajmuje 12 miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Skra Częstochowa po wygranej z Widzewem Łódź w poprzedniej kolejce,liczyła na sprawienie niespodzianki w meczu z kolejnym faworytem rozgrywek 2 ligi – GKS Katowice. Niestety tym razem przegrała 0:2, po dwóch trafieniach Dawida Rogalskiego w drugiej połowie meczu. Skra zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli 2 ligi, mając na koncie 7 punktów.