Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Porażka Włókniarza w Toruniu w meczu o brązowy medal. Kiepska postawa Madsena i Lindgrena

Facebook Twitter

W pierwszym spotkaniu o brązowy medal w rozgrywkach PGE Ekstraligi, rozegranym w niedzielę (11.09) żużlowcy zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowa przegrali na wyjeździe z For Nature Solutions Apatorem Toruń 44:46. Wyrównany mecz mógł zakończyć się wygraną "biało - zielonych", ale zawiedli Leon Madsen i Fredrik Lindgren.

Duńczyk występujący w barwach Włókniarza tylko w dwóch biegach pokazał się tak jak powinien – w 6 biegu, kiedy przywiózł podwójne zwycięstwo w parze z Bartoszem Smektałą i w 9 wyścigu, kiedy przyjechał przed mocną parą gospodarzy Holder – Lambert. Lindgren na torze zaprezentował się pięciokrotnie i za każdym razem przyjeżdżał na 3 miejscu, zdobywając ostatecznie 5 punktów + 2 bonusy. Liderami Włókniarza w tym spotkaniu byli Kacper Woryna (11 pkt) i Jakub Miśkowiak (10 pkt.), na dobrym poziomie pojechał Bartosz Smektała (8 pkt.) i Mateusz Świdnicki (5 pkt. + 2 bonusy).

W drużynie gospodarzy po kilku fatalnych spotkaniach przebudził się Jack Holder, zdobywając dla Apatora 16 „oczek”. Dobry mecz odjechał Paweł Przedpełski (11 pkt.), po 9 punktów zdobyli Robert Lambert i Patryk Dudek.

Mecz był na pewno do wygrania przez naszą drużynę – jeszcze przed biegami nominowanymi „lwy” prowadziły 2 punktami (40:38). W 14 biegu jednak gospodarze, a konkretnie Patryk Dudek i Robert Lambert przywieźli na 5:1 Madsena i Lindgrena. W tej sytuacji w ostatnim biegu to Włókniarz potrzebował podwójnej wygranej, niestety Smektała i Woryna musieli uznać wyższość Jacka Holdera, który zapewnił Apatorowi dwupunktową wygraną.

Rewanż za 2 tygodnie (24.09) w Częstochowie.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024