Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Porażka Skry Częstochowy w Gdyni

W meczu 26 kolejki Fortuna 1 Ligi rozegranym w niedzielę (03.04) piłkarze Skry Częstochowa przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia 2:3 (1:2). Naszych piłkarzy należy jednak pochwalić za walkę, bo z faworyzowanym rywalem przegrywając już 0:2, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie to jednak gospodarze cieszyli się z 3 punktów.

„Skrzacy” jechali do Gdyni „skazani na pożarcie”, bowiem piłkarze Arki bardzo dobrze spisują się w rundzie wiosennej. Gospodarze po 30 minutach gry prowadzili już 2:0, po trafieniach Adamczyka w 12 min. i Czubaka w 29 min. spotkania. W 40 minucie Adam Mesjasz zdobył dla częstochowian bramkę kontaktową, a w 84 minucie Krzysztof Napora doprowadził do wyniku 2:2. Niestety w 89 min. rzut karny dla Arki wykorzystał Adamczyk i gdynianie zgarnęli komplet punktów.
Po tym meczu Skra zajmuje 13 miejsce w tabeli, z dorobkiem 29 punktów. W tym roku podopieczni trenera Jakuba Dziółki nie odnieśli jeszcze zwycięstwa, ale nad strefą spadkową wciąż mają 9 punktów przewagi. Następny mecz częstochowianie rozegrają w czwartek (07.04), kiedy to w roli gospodarza podejmą na stadionie w Sosnowcu ekipę Chrobrego Głogów.