Porażka Skry Częstochowa 1:2

W meczu 17 kolejki 2 ligi piłkarskiej rozegranym w sobotę (09.11) Skra Częstochowa przegrała na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 1:2 (0:1). Po tej porażce częstochowianie spadli na 16 miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszej połowie Skra przeważała w posiadaniu piłki, ale miała spore problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Stal stosowała wysoki pressing, a po odbiorze piłki potrafiła przeprowadzać składne akcje, kończące się groźnymi dośrodkowaniami w pole karne gospodarzy. W 43 minucie jedno z dośrodkowań wykorzystał Damian Kostkowski i na przerwę Skra schodziła przegrywając 0:1.
W drugiej połowie Skra zaczęła odważniej atakować, goście nastawili się na grę z kontry. W 70 minucie po jednym z kontrataków Grzegorz Goncarz zdobył drugą bramkę dla rzeszowian. Kilka minut później Stal mogła prowadzić już 3:0, ale arbiter spotkania nie uznał bramki.
Skra nie miała nic do stracenia i rzuciła się do ataku. W 77 minucie stuprocentowej sytuacji po podaniu Piotra Noconia nie wykorzystał niestety Dawid Wolny, którego strzał obronił golkiper gości. Częstochowian stać było na zdobycie tylko 1 gola, dopiero w doliczonym czasie gry bramkę zdobył Mariusz Holik. Na więcej nie starczyło czasu i Skra przegrała ze Stalą Rzeszów 1:2.
Następny mecz nasi piłkarze rozegrają 23 listopada, na wyjeździe z Garbarnią Kraków.