Porażka Rakowa, cenny remis Skry

Ze zmiennym szczęściem w ostatni weekend rywalizowały piłkarskie drużyny z naszego miasta w centralnych rozgrywkach ligowych. W sobotę (26.10) w meczu 13 kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał w Łodzi z drużyną ŁKS 0:2. Skra Częstochowa w meczu 15 kolejki 2 ligi zdołała przerwać serię wyjazdowych porażek i zremisowała na trudnym terenie w Łęcznej z Górnikiem 1:1.

Raków przystąpił do meczu z drugim beniaminkiem ekstraklasy osłabiony brakiem pauzujących za kartki Brown Forbes’a i Igora Sapały. ŁKS Łódź po kiepskim starcie sezonu w ostatnich meczach zaczął wreszcie wygrywać, w pojedynku z czerwono-niebieskimi również był drużyną lepszą. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie, bramkarza Rakowa, Jakuba Szumskiego zdołali pokonać w 7 minucie Daniel Ramirez i  w 25 min. Ricardo Guimaraes. Podopieczni Kazimierza Moskala w drugiej połowie mieli szansę na podwyższenie rezultatu, ale rzut karny wykonywany przez Łukasza Sekulskiego obronił Szumski.
Po tym meczu Raków nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli z 15 punktami, ŁKS traci do częstochowian 3 punkty.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)
7 min. Ramirez 1:0, 25 min. Guimaraes 2:0
Skład ŁKS: Malarz, Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Klimczak, Pyrdoł (89. Ratajczyk), Guimaraes, Srnić, Trąbka (76. Kalinkowski), Fernandez, Sekulski (80. Kujawa)
Skład Raków: Szumski, Jach, Petrasek, Kościelny (62. Kolev), Piątkowski, Schwarz (46. Szczepański), Babenko, Luković, Malinowski, Skóraś (70. Domański), Musiolik

Skra Częstochowa jechała do Łęcznej na mecz z Górnikiem „skazana na pożarcie”. Gospodarze przed tym meczem mieli na swoim koncie tyle samo punktów co liderująca Resovia Rzeszów i Widzew Łódź. Skra z kolei przegrała 6 z 7 wyjazdowych meczów w tym sezonie i na pewno nie była faworytem. „Skrzacy” postawili jednak Górnikowi trudne warunki, obejmując nawet prowadzenie 1:0, po golu w 66 minucie Andrzejczaka. Górnik niestety wyrównał w 81 minucie, ale punkt zdobyty na tak trudnym terenie na pewno cieszy zawodników i kibiców Skry. Po tym remisie Skra opuściła strefę spadkową, zajmuje obecnie 14 miejsce z 15 punktami.

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 1:1 (0:0)
0:1 Andrzejczak (66.), 1:1 Baranowski (81.)

Skład Górnika: Rojek, Leandro (61. Sasin), Midzierski, Baranowski, Zagórski (66. Zagórski), Stromecki, Wójcik, Goliński, Korczakowski (67. Lewandowski), Dzięgielewski, Wojciechowski

Skład Skry: Biegański, Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Gołębiowski (55. Napora ), Andrzejczak, Zalewski, Niedbała – Nocoń – Niedojad (80. Wolny)