Porażka piłkarzy Skry z Olimpią Elbląg

W meczu 16 kolejki 2 ligi rozegranym dzisiaj (02.12) w Częstochowie, Skra przegrała z Olimpią Elbląg 0:1. Jedynego gola w tym meczu zdobył dla gości Michał Kiełtyka w 65 min. Było to ostatnie spotkanie Skry w tym roku na stadionie przy ul. Loretańskiej, tym bardziej szkoda, że nie udało się wywalczyć choćby 1 punktu.

Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego byli faworytami tego spotkania i od początku meczu Skra była stroną przeważającą. Gra toczyła się w większości na połowie gości, częstochowianie próbowali atakiem pozycyjnym stwarzać sobie sytuacje bramkowe. „Skrzacy” kilka razy zagrozili bramce Olimpii, ale na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym wyniku.
W drugiej połowie Olimpia zagrała odważniej, czego efektem było zdobycie gola w 65 min., po rzucie rożnym piłkę do bramki strzeżonej przez Mikołaja Biegańskiego skierował Michał Kiełtyka. Do końca meczu nasi piłkarze próbowali zdobyć wyrównującą bramkę, niestety bez powodzenia.
Po tym spotkaniu Skra pozostaje na 4 miejscu w tabeli, z dorobkiem 28 punktów. Ostatni mecz w tym roku „Skrzacy” rozegrają w sobotę (05.12), kiedy to zagrają na wyjeździe z Błękitnymi Stargard.

Skład Skry: Biegański, Mesjasz (Pietraszkiewicz), Holik, Brusiło, Noiszewski, Gołębiowski (Sinior), Kazimierowicz (Warnecki), Olejnik, Napora (Zieliński), Nocoń, Wojtyra