Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Porażka piłkarzy Skry w Kielcach na inaugurację 1 ligi. Korona okazała się zbyt silnym rywalem

W meczu 1 kolejki Fortuna 1 ligi rozegranym w piątek (30.07) Skra Częstochowa przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 0:2 (0:2). Gole dla gospodarzy zdobyli w ostatnich 2 minutach 1 połowy Marcin Szpakowski i Jakub Łukowski. Tym samym częstochowianie od porażki rozpoczęli pierwszoligowy sezon.

Skra Częstochowa zmagania w 1 lidze rozpoczęła od meczu wyjazdowego i co najmniej przez 5 następnych kolejek będzie zmuszona występować tylko w roli gościa. Przyczyną jest oczywiście brak stadionu, który spełniałby wymogi gry na tym szczeblu rozgrywek.
Podopieczni trenera Jakuba Dziółki w 1 połowie meczu z Koroną radzili sobie dobrze do 44 minuty. Chwila dekoncentracji sprawiła, że kielczanie jeszcze przed przerwą objęli dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie „Skrzacy” dążyli do zdobycia kontaktowej bramki, jednak na przeszkodzie stanął świetnie dysponowany tego dnia bramkarz Korony Konrad Forenc.
Następny mecz nasi piłkarze rozegrają w niedzielę (08.08), kiedy to zagrają w Łodzi z ŁKS.