Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponownie będą sprzątać Wartę płynąc kajakami

Facebook Twitter

Zatroszczmy się o czystość wokół nas. Organizatorzy spływów kajakowych połączonych ze sprzątaniem wód Warty znów zachęcają do współpracy. 4 października, czyli w najbliższą niedzielę kolejna odsłona akcji Jura Bez Plastiku.

Do posprzątania zostało ostatnie 6 km mirowskiego przełomu rzeki, na trasie między Kłobukowicami a Skrzydlowem.

Sprzątamy do końca Mirowski Przełom Warty – bardzo fajny krajobrazowo i przyrodniczo cenny, duży odcinek rzeki. Będziemy prowadzić te sprzątanie 4 października. Prognoza jest bardzo dobra na ten dzień, w związku z tym w niedzielę na pewno duża grupa dopisze i będziemy mogli zorganizować takie naprawdę skuteczne, fajne sprzątanie, połączone z super atmosferą i wypoczynkiem też, mimo wszystko to jest spływ.

Zachęca do uczestnictwa w kajakowym spływie, jeden z pomysłodawców sprzątania Warty, Hubert Pietrzak. Akcja rozpocznie się od zbiórki w samo południe w przystani w Kłobukowicach. Wszyscy otrzymają worki na śmieci, rękawiczki, oczywiście kamizelki. Dla chętnych kajaków nie zabraknie…

Nie zabraknie kajaków dla nikogo. Mamy już naprawdę fajnie wypracowaną współpracę z firmami, które się zajmują wypożyczaniem kajaków i ten zasób kajaków jest duży. Zapewniają nam oczywiście kamizelki, żeby było bezpiecznie. Wśród nas będzie bardzo duża liczba instruktorów kajakarstwa, ratowników, także kwestia zabezpieczenia jest rozwiązana. 

– dodaje Hubert Pietrzak. Polecamy, warto się przyłączyć. Dodajmy, że ekologiczna akcja Jura Bez Plastiku jest współfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności ze środków unijnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021