Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad sto interwencji po burzach w mieście i powiecie – pracowicie dla strażaków

Facebook Twitter

Pracowity weekend mieli częstochowscy strażacy. Zawiniła przede wszystkim burzowa pogoda. Szczególnie dużo podejmowanych interwencji miało miejsce w piątkowe popołudnie i wieczór.

W miniony weekend, od piątku 9 lipca do niedzieli 11 lipca na terenie miasta Częstochowy i powiatu Częstochowskiego powstało 136 zdarzeń wymagających interwencji strażaków. Prowadzone działania to: gaszenie 9 pożarów, usuwanie skutków, miejscowych zagrożeń (124 zdarzenia) – większość to działania związane z silną burzą, która przyszła w piątkowe popołudnie przez miasto i powiat częstochowski.

Jak informuje Kamil Dzwonnik, rzecznik komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, zdarzeń w następstwie ulewy i burzy było ponad sto, ale bez poważnych zagrożeń i strat:

Powstało naprawdę sporo zdarzeń, może niezbyt dużych interwencji, natomiast całkiem ich dużo. Gwałtowna burza połączona z silnymi opadami deszczu, z silnym wiatrem spowodowała, że strażacy byli dysponowani do połamanych drzew, uszkodzonych poszyć dachowych oraz zalanych budynków i posesji. Większość przypadków to naprawdę niewielkie interwencje. W piątek odnotowano aż 91 interwencji.

Działania straży pożarnej w miniony burzowy weekend podsumował Kamil Dzwonnik. Nadal obowiązują jeszcze burzowe ostrzeżenia meteorologów, gwałtowne zjawiska w pogodzie możliwe są dzisiaj do końca dnia w naszym rejonie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj