Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad setka interwencji patroli Straży Miejskiej, to efekt działań tylko podczas minionego weekendu

Facebook Twitter

Łamaniu dyscypliny sanitarnej przysłużyła się słoneczna pogoda.

fot. sm.czestochowa.pl

Mieszkańcy reagowali i sporo zgłoszeń kierowali do mundurowych telefonicznie.

Mieszkańcy miasta w miniony weekend w zdecydowanej większości i zgodnie z zaleceniami ponownie zostali w domach, ale były też osoby, które nie stosowały się do zaleceń służb sanitarnych i zamiast pozostać w mieszkaniu popełniały wykroczenia. Dyżurni częstochowskiej straży miejskiej odebrali przez ostatnie trzy dni 100 telefonów z prośbą o interwencję. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło oczywiście zakłócania porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

– jak mówi Artur Kucharski z częstochowskiej Straży Miejskiej, patrole będą nadal informować częstochowian o zaleceniach w dobie epidemii i zachęcać do pozostania w domach. Radiowozy z megafonami wciąż można zobaczyć i usłyszeć na ulicach miasta.

Podczas minionego weekendu puszczaliśmy też specjalny komunikat, który nadawany był z radiowozu, aby mieszkańcy pozostali w domach podczas ogłoszonego stanu epidemii i nie wychodzili na zewnątrz gdy nie mają pilnej potrzeby. W ciągu minionych trzech dni pracownicy z referatu miejskiego monitoringu prowadzili obserwacje, które wymagałby interwencji, ale tym razem były to tylko trzy takie zdarzenia. Współpracowaliśmy także z policjantami z I komisariatu i prowadziliśmy wspólnie patrole.

– dodaje Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj