Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 300 prac z całej Polski na I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w częstochowskiej SP nr 25

Facebook Twitter

Częstochowska podstawówka nr 25 z Wyczerp była gospodarzem I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „My kochamy las, las kocha nas”. Celem była oczywiście promocja ekologicznych zachowań i docenienie uroków przyrody.

fot. Pixabay

Na konkurs dzieci z najmłodszych klas podstawówek z blisko 100 szkół z całego kraju przysłały ponad 300 prac:

Prace są z Gdańska, z Podlasia, z Kujawsko-Pomorskiego, z województwa opolskiego, są z małych miejscowości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Prace dzieci zrobiły na pewno przy pomocy rodziców, ale cieszymy się. Niektóre prace na pewno nie były wykonane w 5 minut, tylko było tutaj włożone serce i przesłanie, że ten las jest dla nas bardzo ważny.

– mówi koordynatorka ogólnopolskiego konkursu Jadwiga Janik, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 25 im. Stanisława Staszica. Jurorzy z plastykami na czele wybrali i nagrodzili najbardziej udane prace.

To pierwszy ogólnopolski konkurs plastyczny „My kochamy las, las kocha nas”. W tym roku jest to pod hasłem „Mieszkańcy naszych lasów”. W tym roku chęć uczestniczenia dzieci zewsząd, z całego naszego kraju, była tak mocna i tak duża, że postanowiłyśmy ten konkurs mimo wszystko zorganizować. Bardzo dużo prac przyszło.

Jurorzy osobno wyróżnili utalentowanych plastycznie pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów. O wynikach ogólnopolskiej rywalizacji informuje szeroko Szkoła Podstawowa nr 25 w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj