Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 3 tys. częstochowian złożyło już wnioski o 300+. W całym województwie ponad 71 tys. zgłoszeń do ZUS

Facebook Twitter

Mimo wakacji chętnie zgłaszamy się do ZUS-u po świadczenie na wyprawkę szkolną dla uczniów. Z Częstochowy wpłynęło już ponad 3,1 tys. wniosków, a z powiatu częstochowskiego półtora tysiąca. Więcej niż 71 tys. wniosków o świadczenie 300 plus ZUS przyjął w całym naszym województwie.

Zgłoszenia objęły ponad 100 tys. dzieci, mówi rzecznik instytucji:

Zainteresowanie tym świadczeniem jest ogromne. Od 1 lipca do poniedziałku 5 lipca do godz. 14:30 do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 562 tys. wniosków od rodziców i opiekunów dzieci szkolnych w całym kraju. Natomiast z terenu województwa śląskiego tych wniosków jest już ponad 71 tys. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy, a od tego jego obsługą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jak informuje Beata Kopczyńska, złożenie wniosku w formie elektronicznej na platformie ZUS-u lub przez nasz bank poprzez stronę internetową jest bardzo prosty. To jedyna forma wnioskowania o tzw. 300+ dla uczniów na kolejny rok szkolny:

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start, także przez bankowość elektroniczną, portal [email protected], informacje na temat tego wniosku, jego obsługi znajdzie na portalu platformy usług elektronicznych ZUS, w tym także wezwanie do uzupełnienia wniosku lub dołączenia niezbędnych dokumentów oraz decyzję przyznającą bądź odmowną świadczenia.

Jak dodaje Beata Kopczyńska, rzecznik ZUS, będą w regionie działać również mobilne punkty, które ułatwią nam składanie wniosku, pomocą służy też specjalnie uruchomiona infolinia telefoniczna.

Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.
W wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury w urzędach.
Szczegółowe informacje, gdzie są mobilne punkty ZUS, w których będzie możliwość założenia PUE oraz uzyskania wsparcia pracownika ZUS w celu złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie 300 plus dostępne są na stronie www.zus.pl w zakładce Program Dobry Start w pliku „Dyżury Dobry Start”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj