Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 150 „smoczych portretów” trafi na wystawę do Miejskiej Galerii Sztuki

Facebook Twitter

To podsumowanie akcji związanej z pomocą finansową dla częstochowskiego hospicjum, w którą właczyli się Polacy znani i zupełnie anonimowi. Zobaczymy prace narysowane, namalowane i wykonane przez: artystów, dziennikarzy, aktorów, muzyków, sportowców, dzieci, więźniów i wielu innych.

Zapowiada jeden z inicjatorów akcji oraz wystawy Łukasz Zyska:

Przy okazji odwiedzin na częstochowskiej ekspozycji także będzie okazja aby zasilić konto hospicjum z ul. Krakowskiej. Przypomnijmy całe lato prace powstawały jako odzew akcji charytatywnej „Polowanie na smoka” na rzecz Hospicjum Dziecięcego. Przed nami jeszcze m.in. prezentacja i aukcja prac…

Dodaje pomysłodawca wydarzenia Łukasz Zyska. Jednym z elementów akcji była wyprawa rowerowa do Krakowa na częstochowskich rowerach miejskich. Była zachętą dla sponsorów do przekazywania datków na Hospicjum. Z kolei w malowanie smoków zaangażowali się m.in. Katarzyna Nosowska, Martyna Wojciechowska, Agnieszka Radwańska, Paweł Małaszyński czy Jerzy Owsiak. Otwarcie wystawy w środę (25.09.) o godz. 18.00. Aukcje prac w listopadzie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj