Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 150 piratów drogowych, czyli akcja Prędkość na częstochowskich ulicach z kiepskimi efektami

Facebook Twitter

Drogówka ostrzega zmotoryzowanych: nie spieszmy się i zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych osób w ruchu ulicznym. Ostatnia przeprowadzona policyjna akcja "prędkość" ujawniła dużą grupę piratów drogowych.

Kontrole prowadzone były w mieście i poza nim:

Podczas działań „Prędkość” częstochowska drogówka ujawniła 159 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. 5 z nich straciło uprawnienia do kierowania za przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 91 wykroczeń miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych.

Nie przestrzegamy nie tylko ograniczeń prędkości na drodze

– relacjonuje rzecznik częstochowskiej komendy podkom. Sabina Chyra-Giereś. Słabo jest ze stanem technicznym samochodów i świadomością kierowców, którzy wsiadają za kierownicą po alkoholu:

Niestety policjanci z drogówki zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierujących, jeden z nich miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie a pozostali po 2 promile. 2 osoby wsiadły za kierownicę nie posiadając uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali również 12 dowodów rejestracyjnych za brak badań lub zły stan techniczny pojazdu

– ostatnią akcję „prędkość” na częstochowskich drogach podsumowywała dla nas rzecznik miejskiej policji Sabina Chyra-Giereś.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023