Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 1400 uczniów w TZN-ie, a tymczasem siedziba się sypie. Będzie gruntowna termomodernizacja

Facebook Twitter

Eko-inwestycja jest planowana w częstochowskim TZN-ie dzięki unijnym dotacjom. Miasto zapowiada kompleksową termomodernizację siedziby Technicznych Zakładów Naukowych, co powinno zdecydowanie w kolejnych latach poprawić standard nauki dla uczniów i warunki pracy nauczycieli.

fot. czestochowa.pl

Uczy się tutaj 1400 osób, pracuje ponad 120 pedagogów:

Obiekt jest bardzo duży. Jest to budynek, który powstał w latach 50. Po latach użytkowania już nosi znamiona tego wieku na sobie. Dość poważnym problemem jest stan techniczny instalacji. Czyniliśmy starania od pewnego czasu o dofinansowanie takiej inwestycji – termomodernizacji.

Udało się zdobyć 5 mln dofinansowania unijnego, a na remoncie skorzysta całe środowisko szkolne

– mówi dyrektor placówki Karol Kaczmarek. Pozostawienie ogromnej siedziby TZN-u bez dalszych inwestycji mogłoby skutkować niebezpiecznymi sytuacjami:

Ze względu na coraz większą ilość sprzętu elektronicznego, komputerowego, wszelkiego rodzaju wspomagającego, również kwestia instalacji elektrycznej zaczyna przysparzać coraz więcej problemów, nie wspominając już o zadaszeniach, przeciekających pewnych elementów, które musimy w miarę dostępnych środków naprawiać, zabezpieczać, żeby uszkodzenia nie postępowały dalej.

Jak ocenia dyrektor problemy z eksploatacją się nasilają, stąd potrzeba gruntownej wymiany instalacji i zmodernizowania elewacji. Pozwoli to szkole przygotować wszystkie pracownie do optymalnego zawodowego kształcenia. Remont szkoły ma zakończyć się w połowie 2023 roku. Prace będą warte w sumie 11 mln zł.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj