Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 100 zgłoszeń podczas świąt o interwencję do Straży Miejskiej, ale bez poważnych incydentów

Facebook Twitter

Podczas Wielkanocy o bezpieczeństwo w mieście dbali jak zawsze mundurowi przy użyciu kamer monitoringu. Sporo interwencji podjęli częstochowscy strażnicy w związku z zakłócaniem porządku, ale obyło się bez poważnych incydentów.

Straż Miejska właśnie podsumowała świąteczny weekend:

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego świątecznego weekendu 118 telefonicznych zgłoszeń. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich 4 dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych, było to 48 zgłoszeń. W ciągu minionych 4 dni, pracownicy Straży Miejskiej z referatu do spraw monitoringu przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie 7 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy.

Mimo 118 telefonów do dyżurnego, Artur Kucharski ze Straży Miejskiej, określa świąteczny weekend jako raczej spokojny. Przebiegł bez poważniejszych spraw, które przekazywane są policji. Strażnicy pojawili się również podczas ważnych, świątecznych uroczystości w mieście:

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta, strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę strażnicy miejscy rozwozili paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Częstochowy. W Wielką Sobotę funkcjonariusze straży miejskiej zabezpieczali też Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych i potrzebujących. Podczas śniadania strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który był poszukiwany.

Do interwencji doszło przy ul. Targowej, informował nas przedstawiciel częstochowskiej Straży Miejskiej – Artur Kucharski.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024