Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomóż kociakom ze schroniska! Specjalna akcja na Placu Biegańskiego

Facebook Twitter

Jeszcze przed zimą młodzi wolontariusze chcą pomóc zwierzakom z ul. Gilowej. Na Placu Biegańskiego szykują zbiórkę dla kotów znajdujących się pod opieką częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Epidemia spowodowała, że tego typu akcję pomocową trzeba przygotować w plenerze:

Sytuacja związana z Covidem wymusza dzisiaj inne formy aktywności. Na świeżym powietrzu jest bezpieczniej i przede wszystkim wygodniej, bo z Placu Biegańskiego jednak jest każdemu bardziej po drodze niż jazda do schroniska. Na akcję zareagowało naprawdę wiele osób i w tym dużo młodzieży, która po zakończonych lekcjach chętnie nas wspomaga. Akcję zainicjowały, już nie po raz pierwszy, wspaniałe dziewczyny 6-to klasistki – Ola, Emilka, Agata i Hania ze Szkoły Podstawowej nr 30, za co im bardzo dziękuję, ponieważ one przede wszystkim dają dobry przykład dla innych. 

– mówi Małgorzata Iżyńska, społeczna konsultantka ds. ochrony zwierząt, która będzie koordynowała zbiórkę. Całość inicjują uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 30. Akcję można wesprzeć przynosząc karmę dobrej jakości, pojawi się też forma finansowego wsparcia. Pytaliśmy dlaczego tak bardzo potrzebna jest pomoc dla kotów…

Ten rok wyjątkowo obrodził w bezdomne koty, które tłumnie trafiły do schroniska, gdzie niestety coraz częściej brakuje wyżywienia dla nich. Dlatego zbieramy przede wszystkim karmę mokrą i przy okazji edukujemy, jaką karmą warto karmić zwierzęta. W ten piątek na Placu Biegańskiego od godziny 14:00 do 17:00, tam będziemy zbierać karmę, datki, za które nasze schronisko przy ul. Gilowej zakupi potrzebną żywność. 

– zapraszała do udziału Małgorzata Iżyńska. Akcja na rzecz kotów ze schroniska 11 września na placu Biegańskiego potrwa od 14.00 do 17.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj