Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc potrzebującym to ważny temat w czasie walki z koronawirusem

Facebook Twitter

W pandemii wiele osób nie może liczyć na opiekę z jakiej korzysta na co dzień. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o czasowym zawieszeniu na terenie całego województwa działalności w: dziennych domach i klubach seniora, środowiskowych domach samopomocy, czy warsztatach terapii zajęciowej.

Dlatego częstochowskie Stowarzyszenie Yava przypomina, że na wsparcie można liczyć w zmienionej formie:

Z trybu stacjonarnego przeszliśmy na tryb środowiskowy, czyli świadczymy dla naszych podopiecznych usługi w środowisku. Jest to zarówno wsparcie psychologiczne, terapeutyczne, opieka pielęgniarska, opieka psychiatryczna, usługi asystenckie dla seniorów. W tej chwili mamy pod opieką 105 osób, którym codziennie asystenci przychodzą do domu, pomagają, wspierają, są po prostu z nimi oraz również dowozimy posiłki tak, żeby codziennie był ten gorący posiłek dla naszych uczestników. 

Jak mówi Monika Podgórska ze Stowarzyszenia Yava, które wspiera osoby starsze – nikt w potrzebie nie powinien zostać bez pomocy. Są chętni do pomocy oraz liczne grono odbiorców usług:

Mamy pracowników, którzy świadczą takie usługi. Jesteśmy przygotowani. Mamy już doświadczenie z okresu marcowego, gdzie również wtedy placówka była przez trzy miesiące jedna i druga zamknięta. Sprawdzili się pracownicy, wiemy jak mamy to robić, wprowadziliśmy odpowiednie procedury, które zabezpieczają zarówno naszych podopiecznych, jak i zabezpieczają pracowników. W każdej chwili jesteśmy w stanie przyjąć, pomóc jeszcze innych osobom, które się do nas zgłoszą. Na stronie stowarzyszenia są wszystkie informacje, na facebooku są wszystkie informacje. Można się do nas zgłosić. Na pewno nikogo nie zostawimy bez pomocy. 

O opiece i pomocy, głównie dla starszych mieszkańców, mówiła Monika Podgórska ze Stowarzyszenia Yava w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021