Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pomoc chorym dzieciom – mały gest może tak wiele znaczyć [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Małe dzieci nie potrafią prosić o pomoc, to my musimy wyciągnąć do nich dłoń i okazać wielkie serce. Fundacje pomagające chorym i niepełnosprawnym dzieciom istnieją od wielu lat i każdego roku potrzebują naszego wsparcia finansowego. Dowiedz się, w jaki sposób możesz tego dokonać.

Kosztowne leczenie, rehabilitacja oraz czas spędzony w ośrodkach leczniczych – to wszystko sprawia, że ciężko chore dzieci nie mają możliwości czerpania tak wielkiej radości z życia. Fundacje takie jak http://fundacjaagnieszka.pl/ to miejsca, które dają im nadzieję na lepszą przyszłość. Jednak aby ich działania przynosiły jak największe korzyści, potrzebują naszego wsparcia finansowego. Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych osób, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy sami nie znajdziemy się kiedyś w trudnej sytuacji życiowej. Dużą pomocą dla tych organizacji są darowizny w postaci 1% podatku, które możemy przekazać przy okazji wypełniania deklaracji podatkowej.

Pomoc, która nic nas nie kosztuje – 1 procent podatku

Istnieją różne sposoby wspierania fundacji. Jednym z najpopularniejszych, a przy okazji darmowym, jest przekazanie 1% podatku na chore dzieci. Jest to kwota, którą i tak musimy zapłacić, więc warto ją ofiarować w szczytnym celu. Nas to nic nie kosztuje, a może pomóc  w poprawie jakości życia podopiecznych danej instytucji. W wypełnianiu formularzy PIT bardzo pomocny jest dostępny na stronie https://urzadskarbowy-pit.pl/ program do rozliczenia podatku PIT. Za jego pośrednictwem również możemy przekazać 1 procent podatku. Lista organizacji, którym przysługuje prawo do takiej darowizny, zawiera ich numery KRS. Organizacje pożytku publicznego działają zawsze dla konkretnego społecznego celu, ale często nie mają wystarczających środków. 1% podatku to tak niewiele, ale wspólnymi siłami może stworzyć naprawdę wielką kwotę.

Czy każdy z nas może przekazać 1% podatku?

Przywilej, jakim jest przekazanie 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, posiada każda osoba płacąca podatek. Warunkiem jest osiągnięcie przychodów w danym roku podatkowym oraz brak zwolnienia z podatku. Okazję na taką pomoc mamy zawsze przy wypełnianiu formularza PIT. Wystarczy wpisać w deklaracji niezbędne informacje, takie jak numer KRS oraz nazwę fundacji, wyliczoną kwotę oraz ewentualne informacje dodatkowe, jeśli przykładowo pieniądze chcemy przekazać na konkretne chore dziecko. Deklarację można wypełnić na papierze lub przez darmowy program do PIT.

Czy program do rozliczenia PIT-37 jest bezpieczny?

Tak, program został tak skonstruowany, aby zapewnić każdemu korzystającemu pełne bezpieczeństwo. Wszystkie wpisane przez nas dane i obliczenia są chronione i nie ma możliwości, aby dostały się na urządzenie mobilne, z którego korzystamy. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy to gotowy formularz PIT pobieramy w wersji PDF. Program do rozliczania PIT to bardzo pomocna koncepcja, z której może skorzystać każdy, kto pragnie iść z duchem czasu. Wypróbuj darmowy program do PIT i krok po kroku wypełnij swoją deklarację, nie zapominając o przekazaniu 1% podatku dla dzieci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022