Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Półtora miliarda złotych potrzeba na remonty dróg wojewódzkich

Facebook Twitter

Co czwarty kilometr dróg w województwie śląskim nadaje się do remontu. Tak wynika z danych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Potrzeba na to - bagatela - półtora miliarda złotych. Tegoroczny budżet ZDW to ledwie 230 milionów.

A my w Radiu Jura już na początku lutego mówiliśmy o tym jak fatalnie jeździ się w Częstochowie, jak dziurawe są nasze drogi po zimie.

Jakość dróg znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy – mówiła nam wówczas Joanna Lazar, rzeczniczka częstochowskiej policji:

W ubiegłym tygodniu, w ciągu jednego dnia doszło do rekordowej ilości kolizji drogowych: 55 zdarzeń, z tego większość to zdarzenia na skutek najechania na dziurę czy też uszkodzenia pojazdu na skutek wyrwy w jezdni. Praktycznie w każdej dzielnicy doszło do tego typu kolizji, również Drodze Krajowej numer 1.

Dziury są praktycznie wszędzie – to oczywiście efekty zimy. Jak kiepskiej jakości mamy drogi i jak wyglądają o tej porze roku pytaliśmy samych kierujących:

Częstochowskie drogi? Przestały być drogami, jest więcej dziur niż dróg. Na Warszawskiej, Ogrodowej, Rocha…(…) Trudno to wymienić, bo wszędzie jest źle.

– mówili częstochowscy taksówkarze.

Zobacz także ile kosztuje naprawa samochodu uszkodzonego na dziurawych drogach, nasz materiał tutaj!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj