Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Polska Liga Rugby 7 już jutro w Częstochowie!

Facebook Twitter

Pierwszy turniej podczas rugby wiosny w Częstochowie, możemy oglądać już w sobotę 29 kwietnia. Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego, w ramach rywalizacji Polskiej Ligi Rugby7, zagrają nasi seniorzy.

Polska Liga Rugby 7 już jutro w Częstochowie!

Kto stanie pod drugiej stronie boiska? O tym prezes klubu RCC Katarzyna Sterna.

Katarzyna Sterna: W sobotę zaczynamy turniejem seniorów. Spotykamy się na stadionie lekkoatletycznym. Przed nami bardzo dużo sportowych emocji, bo aż 12 drużyn, w tym kadra Polski U18, która w tym czasie w Częstochowie odbywa swoje zgrupowanie, a w jej szeregach nasz zawodnik Kuba Wiewióra. Nasi rugbiści grają, rozstawieni są w dość trudnej grupie, bo z mistrzami Polski Rugby 7, drużyną Tytana Gniezno i z naszą zaprzyjaźnioną drużyną, ale równie ciężkim przeciwnikiem z rugbistami Rudy Śląskiej.

Wstęp na turniej jest bezpłatny, zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa liczą na doping i wsparcie kibiców, którzy coraz chętniej oklaskują drużyny w tej dyscyplinie:

Katarzyna Sterna: Zapraszamy bardzo serdecznie w godzinach mniej więcej między godziną 10:00 a 18:00, ponieważ mamy aż 12 drużyn, więc tego grania będzie naprawdę dużo. Jeżeli ktoś chce zobaczyć naszą drużynę w akcji, to zaczynamy równo o godzinie 10:00 rano meczem z Rudą Śląską, a o godzinie 11:20 zagramy z Mistrzami Polski – Tytanem Gniezno.

Szczegóły turnieju również w mediach społecznościowych i na profilach częstochowskiego klubu RCC. Zachęcała do odwiedzin i kibicowania Katarzyna Sterna. Polecamy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj