Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Półkolonie w ramach ferii dla dzieci z Ukrainy

Facebook Twitter

Dzięki lokalnej inicjatywie wokół Szkoły Podstawowej z ul. Pułaskiego, udało się zorganizować w mieście podczas ferii półkolonie dla grupy uczniów z Ukrainy. Jest dużo zabawy, atrakcyjnych wyjść, nauka tańca czy karate, ale też mnóstwo czasu na zabawę w grupie.

Wszystko po to by uczniowie nie nudzili się podczas przerwy od szkoły:

Paweł Poliszewski: Do 20 stycznia w naszej szkole odbywają się półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 14 roku życia. Dzieci uczestniczą też w wyjściach, mamy iść na lodowisko, odwiedzić kręgielnie. Mamy 23 osobową grupę dzieci z Ukrainy, a 7 uczestników to dzieci z Polski. Korzystają ze wszystkich możliwości, maja tutaj różne atrakcje oraz do dyspozycji wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

– mówi dyrektor Paweł Poliszewski. Półkolonie to przede wszystkim wizyty w różnych miejscach Częstochowy, ale zastaliśmy tez gwarną grupę na miejscu w szkole:

Zosia: Mam 9 lat i chodzę do trzeciej klasy. Nie nudzę się, dobrze spędzam czas. Wczoraj byliśmy w kręgielni. Jest wesoło i głośno.

Aneta Borowiecka: W tym roku nasza grupa liczy 31 osób. Podczas ferii zimowych mamy  zaplanowane np. wyjście na lodowisko, zajęcia karate, naukę zumby. Wczoraj byliśmy na kręglach. Dzieci są zajęte układaniem klocków czy rysowaniem.

– mówiła 9-letnia Zosia oraz opiekunka grupy Aneta Borowiecka. Dla ukraińskich uczniów udało się w 100% sfinansować atrakcje podczas ferii spędzanych w Częstochowie. Nie trzeba było ich specjalnie namawiać do uczestnictwa. Szybko wypełniły się wszystkie dostępne miejsca:

Paweł Poliszewski: 15 osób z tej grupy 23 osób, była u nas pierwszy raz na półkoloniach w wakacje, bo była to pierwsza edycja tego typu zajęć. To była inicjatywa Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich aby sfinansować dla dzieci z Ukrainy uczestnictwo na tych półkoloniach. Wydarzenie jest całkowicie sfinansowane przez Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich, uczniowie z Ukrainy nic nie płacą.

– mówił Paweł Poliszewski, dyr. szkoły z ul. Pułaskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024