Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika i Uniwersytet im. Jana Długosza wystartowały z drugą rekrutacją na studia

Facebook Twitter

Okręgowe komisje egzaminacyjne ogłosiły w miniony piątek (10.09.) wyniki poprawkowe matur. Również z myślą o tych kandydatach na studia Politechnika Częstochowska i Uniwersytet Jana Długosza wystartowały z drugą rekrutacją.

fot. Pixabay

W kolejnym naborze mogą brać udział także osoby, które z innych powodów nie dostały się wcześniej na wymarzony kierunek studiów:

Zapraszamy wszystkich kandydatów, wszystkich, którzy chcieliby studiować na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Trzeba wejść na stronę i tam jest baner i przez ten baner dostaniemy się do systemu zapewniającego nam zapisywanie się studia. Oferta w tym roku jest bardzo bogata – blisko 50 kierunków studiów. Są to studia I i II stopnia, studia inżynierskie, studia jednolite magisterskie. Pełna oferta dostępna jest również w systemie wraz z dokładnym opisem, m.in. sylwetki absolwenta, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kierunku, jak będziemy studiować

– informował Marek Makowski z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. Online rejestrujemy się także na studia na Politechnice Częstochowskiej. To najprostsza obowiązująca forma rekrutacji:

To jest ostatnia chwila na podjęcie decyzji o wybraniu kierunku studiów. Uruchomiliśmy internetową rejestrację kandydatów. Jest to bardzo proste i bezpieczne, nawet w czasach pandemii. To już funkcjonuje u nas od kilku ładnych lat. Bez problemu, można usiąść w domu przed komputerem, wejść na stronę Politechniki Częstochowskiej, wybrać zakładkę kandydat, tam jest instrukcja postępowania krok po kroku, żeby się zarejestrować do internetowej rejestracji kandydata

– przekonuje Izabela Walarowska – z Politechniki w Częstochowie. Najstarsza uczelnia z naszego miasta ma w tym roku 3 nowe kierunki studiów.

Oferta jest co roku dostosowana do potrzeb kandydatów, ale też do wymagań wciąż zmieniającego się rynku pracy. Mamy ponad 30 kierunków studiów zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Są to kierunki studiów w języku polskim, ale i w języku angielskim. Przybywa nam z roku na rok cudzoziemców. Są 3 nowe kierunki studiów na ten rok: Sztuczna inteligencja i Data Science. Inżynieria chemiczna i procesowa oraz Inteligentny przemysł.

Gdy ktoś będzie miał problemy z rejestracją, to pracownicy zawsze służą pomocą i wsparciem, słyszymy na częstochowskim uniwersytecie:

Informacja o wydziałowych komisjach również znajduje się w systemie rekrutacyjnym. Tutaj szczegółowe informacje z kierunkami, o które można pytać. Wszystkie wydziały mają swoją komisję, są informacje o godzinach, w jakich pracują wraz z numerami telefonów

– dodaje rzecznik UJD Marek Makowski. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych częstochowskich uczelni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj