Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Politechnika Częstochowska zaprosiła uczniów do udziału w proekologicznym konkursie

„3 Minuty Dla Ziemi – Ochrona Przyrody i Gatunków Zagrożonych" to konkurs, który przygotowała Politechnika Częstochowska z myślą o uczniach szkół średnich.

fot. Politechnika Częstochowska / facebook.com

Szacowany czas czytania: 01:30

Tym razem w rywalizacji – w trzeciej edycji wydarzenia, wzięło udział 8 placówek z miasta i regionu. Wygrały uczennice z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej:

Marek Klimasz: Uczniowie w sposób autorskim prezentują wybrane przez siebie tematy związane właśnie z motywem przewodnim całego konkursu (…). Bardzo się cieszymy, ponieważ frekwencja każdego roku bardzo nam wzrasta. Po co ten konkurs? Przede wszystkim chcemy popularyzować naukę i chcemy zwracać uwagę na to, jak ważne jest zarówno dbanie o środowisko naturalne, jak i zwracanie uwagi na to, co aktualnie dzieje się pod kątem gatunków zagrożonych oraz sposobów ich ochrony.

– przekonywał Marek Klimasz, doktorant na Politechnice Częstochowskiej. W konkursie naukowcy zawsze przypominają o konieczności podjęcia świadomych działań na rzecz ochrony środowiska, w tym zagrożonych wyginięciem zwierząt.

– mówią Idalia Suliga i Amelia Huras z II Liceum Ogólnokształcącego im. Traugutta w Częstochowie. Autorskie pomysły uczniów były bardzo różnorodne, a temat musieli przybliżyć jurorom i publiczności w zaledwie trzy minuty. Pojawiły się w ich prezentacjach również lokalne wątki.

Opowiadały na Politechnice Gabriela Więckowska i Olga Nowak, z Liceum im. Sucharskiego w Myszkowie. Konkursowa rywalizacja to popularyzacja nauki, ale również większa świadomość obecnych problemów przyrodniczych. Nasi uczniowie ekologiczne zagadnienia znają już bardzo dobrze.

– oceniają Zuzanna i Kinga z częstochowskiego Zespołu Szkół Technicznych.

Czytaj także:

REKLAMA