Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska: Trwa zbiórka dla Ukraińców. Uczelnia oferuje również pomoc dla ukraińskich studentów, część z nich jest na terenie swojego kraju

Facebook Twitter

Już od kilku dni trwa akcja pomocowa dla Ukraińców na terenie Politechniki Częstochowskiej. Dla osób uciekających ze wschodu przed wojną, jest prowadzona zbiórka - głównie na rzecz ukraińskich matek z dziećmi. Oprócz tego w biurze studentów zagranicznych Politechniki uruchomiony został specjalny punkt doradczo-pomocowy.

fot. facebook.com/politechnikaczestochowskaPCz

Władze uczelniane starają się reagować na bieżące potrzeby:

Jak mówi Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki, zbiórka prowadzona jest każdego dnia w godzinach od 10:00 do 22:00. Uczelnia zaoferowała również wsparcie swoim studentom pochodzącym z Ukrainy. To duża grupa wśród studiujących:

Jak dodaje rzecznik, Politechnika jest w stałym kontakcie ze swoimi studentami, którzy obecnie są na terenie Ukrainy. Tu sytuacja jest dla wielu z nich dramatyczna:

– dodaje rzecznik Izabela Walarowska. Zebrane przez Politechnikę rzeczy zostaną przekazane Fundacji Pomocy Kobietom „Eurohelp” przy ul. Przemysłowej 9 w Częstochowie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024