Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Politechnika Częstochowska kusi nowymi kierunkami, m.in. to architektura krajobrazu

Facebook Twitter

Pojawiła się kolejna szansa na zdobycie indeksu Politechniki Częstochowskiej. Uczelnia właśnie ogłosiła drugi nabór na rok akademicki 2022/2023. W ramach dodatkowej rekrutacji przygotowano ponad 30 kierunków studiów.

Każdy znajdzie coś dla siebie

– zapewnia rzeczniczka Politechniki.

Magdalena Fijołek: Mamy 3 nowe kierunki, z których 2 cieszą się już dużą popularnością, czyli m.in. architektura krajobrazu. Myślę, że jest to związane z taką potrzebą obecnej chwili i tego, co się dzieje wśród nas, ale ponieważ jest to 6 wydziałów, które są związane z techniką, z nauką, więc każdy z=najdzie coś, co może być interesujące

– mówi Magdalena Fijołek – rzecznik Politechniki Częstochowskiej. Rekrutacja na studia prowadzona jest drogą elektroniczną:

Magdalena Fijołek: Najciekawszymi i na pewno takimi, które mają wzięcie kierunkami, jest np. Angielski. Język biznesu, jest oczywiście informatyka, która króluje, oczywiście jest logistyka, zarządzanie. To są te kierunki, które cieszą się największym zainteresowaniem, jeżeli chodzi o studia stacjonarne.

Przy okazji poprzedniego naboru na studia w Politechnice zdecydowało się ponad 250 obcokrajowców. Uczelnia liczy na to, że dzięki kolejnej rekrutacji pojawią dodatkowi goście z zagranicy:

Magdalena Fijołek: Bardzo cieszymy się z tego, że trafiają do nas studenci z zagranicy. W tym roku na razie jest ich 251 i wbrew pozorom nie są to tylko obywatele Ukrainy, ale pojawiła się po raz pierwszy w ogóle w rekrutacji prowadzonej od kilku lat – dziewczyna z Meksyku, która nas bardzo tutaj fascynuje. Co wybierają osoby z zagranicy? Najczęściej trafiają na Wydział Zarządzania i Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki

– informuje Magdalena Fijołek. Szczegółów szukajcie na stronie uczelni.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024