Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjny pościg ulicami Rędzin. Uciekał, bo był pod wpływem alkoholu. Możliwe, że zażywał także narkotyki

Facebook Twitter

Pędził z prędkością ponad 100 km na godzinę w terenie zabudowanym, nie zatrzymał się na widok policjantów, łamał przepisy ruchu drogowego. Słuchacze poinformowali nas o policyjnym pościgu ulicami Rędzin.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

I rzeczywiście tak było, To potwierdza komenda miejska. Policjanci podczas patrolowania Rędzin zauważyli jadącego z dużą prędkością mercedesa. Jego kierowca, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, i na przejściu dla pieszych. Mimo policyjnych sygnałów, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać- zjechał z głównej rogi na osiedlową. Dopiero tam udało się go zatrzymać. 47 letni kierowca próbował zamienić się miejscami z pasażerem. Jak się okazało, 47 latek był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

To jednak nie wszystko -badanie na zawartość narkotyków wykazało, że mógł znajdować pod wpływem metamfetaminy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań toksykologicznych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kierowanie po alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym grozi mu do 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024