Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjni „tajniacy” walczą z nielegalnym hazardem

Facebook Twitter

Mundurowi zabezpieczyli automaty i komputery do gier hazardowych. Maszyny znajdowały się w jednym z salonów gier w Częstochowie. Automaty wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

czestochowa.slaska.policja.gov.pl

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj