Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjne patrole na … rowerze

Facebook Twitter

W tegoroczne wakacje częstochowscy policjanci do pełnienia służby, oprócz samochodów wykorzystują także rowery. Tego typu patrole na dwóch kółkach doskonale sprawdzają się tam, gdzie trudno jest dotrzeć radiowozem.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Dlatego widok umundurowanych rowerzystów w parkach czy na osiedlowych uliczkach nie powinien już nikogo dziwić:

Nie jest to nowy pomysł. Jest to pomysł, który został już wdrożony w życie również w latach poprzednich. Rower w okresie letnim jest to środek transportu, który pozwala szybko przemieszczać się określonym patrolom, znaleźć się w określonych miejscach, które są mniej dostępne dla pojazdów. Są też dużo szybsze niż patrole piesze, dlatego też inwestujemy w ten rodzaj służby patrolowej.

– wyjaśnia Dariusz Atłasik – Komendant Miejski Policji w Częstochowie. Patrole rowerowe, to działania prewencyjne, ale nie tylko:

Diagnozujemy sytuacje, określamy miejsca, w których moglibyśmy kierować patrole. Te patrole dają sobie bardzo dobrze radę w kontekście zadań, które są dla nich stawiane. Jest to pomysł, który jest realizowany przez komendę i straż miejską. Bardzo dobry środek transportu, dobre rozwiązanie na okres wakacyjny, kiedy musimy przemieszczać się po terenach zielonych, po terenach, w których przebywa duża ilość młodzieży, duża liczba osób, które potencjalnie mogą stwarzać zagrożenie.

Częstochowscy policjanci będą pełnić patrole rowerowe, co najmniej do końca wakacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj