Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjna specgrupa także na Śląsku

Facebook Twitter

SPEED - z mundurowymi z drogówki, ale także z policjantami z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość- ma być batem na piratów drogowych.

Śląska grupa SPEED liczy ponad 50 policjantów. Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy pędzą z nadmierną prędkością, ale chodzi tutaj także o wyłapanie szczególnie agresywnych osób za kierownicą czy zlikwidowanie nielegalnych rajdów samochodowych. Dlatego mundurowi będą śledzić filmy umieszczane w internecie, różne „pirackie wyczyny” będą analizowane, również po to, aby wytypować najbardziej niebezpieczne miejsca w całym województwie. Także policjanci grupy na Śląsku mają do dyspozycji bardzo szybkie samochody, nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestratory i silniki o mocy powyżej 200 KM.

Grupy SPEED działają we wszystkich komendach wojewódzkich w Polsce. Pierwsza grupa specjalna powstała w Warszawie jesienią zeszłego roku, od tego czasu stołeczny SPEED ujawnił ponad 12 tysięcy wykroczeń, odebrano blisko 2 i pół tysiąca praw jazdy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj