Policyjna kampania „Zwolnij, bo się przejedziesz”. Szybko usłyszał o niej mieszkaniec naszego regionu
"Zwolnij, bo się przejedziesz" to hasło kampanii społecznej, której celem jest między innymi uświadamianie prawnych i społecznych skutków jazdy z nadmierną prędkością.

Szacowany czas czytania: 01:16
Przekraczanie dopuszczalnej prędkości na naszych drogach przez kierowców to norma:
Co piąty wypadek na naszych drogach spowodowany jest niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu. Co istotne, zbyt szybka jazda jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Inaugurujemy nową kampanię informacyjno-edukacyjną, ale łączymy ją też z projektowanymi zmianami legislacyjnymi. Robimy to po to, aby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na polskich drogach było jak najmniej
– podkreślał minister infrastruktury, przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dariusz Klimczak.
Przesłanie kampanii nie dotarło do wszystkich, również młodych kierowców. Policja przypomina, że to ci, którzy prawo jazdy posiadają krócej niż jeden rok. Ta grupa kierowców ma do dyspozycji limit jedynie dwudziestu punktów przypisywanych za naruszenia przepisów ruchu drogowego. Jedno z czołowych miejsc w niechlubnej kategorii: szybka utrata prawa jazdy, zajmuje w tym roku 25- letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego.
Prawo jazdy uzyskał 19 grudnia ubiegłego roku, a już 19 marca bieżącego roku, wystosowany został wobec niego wniosek o cofnięcie prawa jazdy. Powodem były oczywiście przekroczenia dopuszczonej prędkości, a wystarczyły zaledwie dwa takie przekroczenia, 20 lutego o ponad 41 kilometrów na godzinę i 17 marca o ponad 51 kilometrów na godzinę.
– mówi podinspektor Adam Pływacz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Policja ponawia apel do WSZYSTKICH kierujących pojazdami:
Czytaj także: