Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjna akcja „Wielkanoc” potrwa od piątku do poniedziałku wieczorem

Facebook Twitter

Od dzisiaj (15.04) do wieczora w Lany Poniedziałek (18.04) potrwa na ulicach miasta i regionu, policyjna akcja „Wielkanoc”. W tym czasie nad bezpieczeństwem, czuwać będzie zwiększona liczba mundurowych. Spodziewajmy się licznych patroli, kontroli prędkości i trzeźwości oraz policjantów w nieoznakowanych radiowozach.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas świątecznych podróży, bo zapowiadana jest zmienna pogoda:

Przy zmianie warunków na drodze należy zmienić technikę jazdy i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów. W okresie świątecznym na pewno na drogach pojawi się więcej patroli ruchu drogowego po to, żeby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu. Policjanci w szczególności zwrócą uwagę na piratów drogowych, którzy będą przekraczali dozwoloną prędkość, sprawdzą, czy pasażerowie i kierujący mają zapięte pasy, a dzieci do 150 cm wzrostu muszą być przewożone w fotelikach bezpieczeństwa

– apeluje Sabina Chyra- Giereś – rzecznik komendy miejskiej w Częstochowie. W przypadku nietrzeźwych kierowców nie bójmy się reagować i zgłaszać policji takie przypadki, dodaje podkom. Giereś. To ważne dla bezpieczeństwa każdego z nas:

Wciąż niestety nie brakuje na drogach kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Apelujemy do mieszkańców, by reagowali widząc jak nietrzeźwy wsiada za kierownicę. Nie bójmy się też zadzwonić na policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Takie osoby należy eliminować z ruchu, stwarzają one ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przed świątecznym wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny auta, czy upewnić się że działają nam światła. Do dłuższej podróży trzeba się też odpowiednio przygotować, jak mówi Sabina Chyra- Giereś – rzecznik częstochowskich policjantów: nie wsiadajmy za kierownicę zmęczeni i niewyspani.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024