Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci i strażnicy miejscy, odpowiedzą za pobicie przechodniów

Facebook Twitter

Trzech policjantów i dwóch strażników miejskich stanie przed częstochowskim sądem. Odpowiedzą za pobicie 10 przechodniów. Prokuratora skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku, kiedy to po oficjalnej uroczystości z okazji Dnia Straży Gminnej, funkcjonariusze mieli przemierzać miasto i będąc pod wpływem alkoholu szukać zaczepki. Atakowali mieszkańców przemierzając trasę od dworca PKS w kierunku Starego Miasta.

Do większej bijatyki doszło w rejonie ulicy Krakowskiej i Małej. Napastnicy pobili kilka osób, użyli nawet gazu łzawiącego. Podejrzani przedstawili inne wyjaśnienia, że to właśnie ich mieli prowokować i atakować mieszkańcy dzielnicy.

Biegli i pozostałe dowody świadczą jednak na niekorzyść zatrzymanych osób. Prokuratura analizowała również zeznania świadków wydarzeń. Wszyscy funkcjonariusze w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu mieli od 1 do 1,5 promila we krwi. Teraz za udział w pobiciu grozi im do 3 lat więzienia. Policjanci zostali wydaleni już ze służby, a strażnicy – zawieszeni w czynnościach służbowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019