Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja z Krzepic: kto widział oszusta? Seniorka straciła oszczędności

Facebook Twitter

Kto wiedział oszusta? Policja z Krzepic prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia pieniędzy metodą "na wypadek". W miniony piątek (7.06) po południu w miejscowości Panki, starsza mieszkanka uwierzyła, że jej córka miała wypadek i przekazała nieznanemu mężczyźnie oszczędności i biżuterie.

Oszuści policja z krzepic

Policja z Krzepic prosi o pomoc

Policja apeluje do osób, które były na ulicy Częstochowskiej w Pankach w piątek między 16:00 a 17:00, by kontaktowali się z policją. Chodzi o informacje o podejrzanych osobach, czy nagrania z samochodowych wideorejestratorów. Poszukiwany mężczyzna ma około 180 cm wzrostu, miał na sobie ciemne spodnie, koszulę w kratę, a twarz zasłoniętą białą maseczką

Scenariusz wyłudzenia pieniędzy polegał na tym, że na telefon stacjonarny poszkodowanej zadzwonił oszust podający się za adwokata jej córki. Kobieta miała mieć wypadek i jedyną możliwością uniknięcia więzienia miało być przekazanie pieniędzy. Podczas rozmowy, w tle, słychać było kobiecy płacz. Poszkodowana uwierzyła oszustowi i przekazała mu swoje oszczędności oraz biżuterię.

Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzenia, w tym monitoring, bądź przejeżdżał ulicą Częstochowską w Pankach w godzinach 16:00-17:00, a posiada w swoim pojeździe wideorejestrator, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku: e-mailowo: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: 47 858 22 00, 47 858 25 10 bądź z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.

Gwarantujemy anonimowość.

– pisze policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024