Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja z drogówki będzie aktywna podczas całej majówki

Facebook Twitter

Przed nami czas majowych wyjazdów, co oznacza większy ruch na drogach wylotowych z Częstochowy i większą aktywność policyjnych patroli.

W długi weekend funkcjonariusze mają działać na rzecz bezpieczeństwa kierowców i pieszych

– zapowiada rzeczniczka miejskiej komendy.

Przede wszystkim nie będzie pobłażania dla piratów drogowych, którzy jadą z nadmierną prędkością, ponieważ w dalszym ciągu jest to jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Policjanci zwrócą też uwagę na to, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci prawidłowo są przewożone. Apelujemy do mieszkańców, by reagowali widząc jak nietrzeźwy wsiada za kierownicę.

Wzmożone kontrole zapowiada wydział ruchu drogowego, zarówno w Częstochowie jak i regionie

– mówi podkom. Sabina Chyra – Giereś. Do nieprzewidzianych zdarzeń może dojść podczas każdej podróży, dlatego funkcjonariusze apelują, aby reagować w takich sytuacjach. Nie ignorujmy zagrożeń drogowych:

Nie bójmy się też zadzwonić na policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Każdy może powiadomić o takim fakcie najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112. Apelujemy o zdrowy rozsądek za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Do pieszych również mamy apel – noście odblaski, dbajcie o swoją widoczność, przede wszystkim zanim wejdziecie na jezdnię, upewnijcie się, czy możecie ją bezpiecznie pokonać

– dodawała Sabina Chyra – Giereś – rzecznik częstochowskich policjantów.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj