Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja w Lublińcu ostrzega: Znów aktywni wakacyjni oszuści z metodą „na kwaterę”

Facebook Twitter

Wynajmujemy kwatery, domki i pokoje - ale policja ponawia swój wakacyjny apel o czujność, by nie dać się nabrać oszustom. Znów pojawiła się fala fałszywych ofert wakacyjnych, apartamentów i pokoi gościnnych - ostrzega powiatowa komenda policji w Lublińcu.

fot. Pixabay

Jak zwykle celem oszustów jest tylko zdobycie wpłaconych z góry pieniędzy. Zwykle rezerwujemy pokoje przez Internet, dokonując przedpłat i zaliczek, a na miejscu okazuje się, że noclegów w górach lub nad morzem, nie ma, są zajęte, albo adres w ogóle nie istnieje. Oszuści działający metodą na tzw. „kwaterę” znów są aktywni. Policjanci radzą, by zawsze sprawdzić adres, lokalizację, ogłoszenia i wykonać telefon. Im ogłoszenie bardziej anonimowe, tym bardziej jest podejrzane.

Do takich wyłudzeń dochodzi każdego roku, dlatego sprawdzajmy opinie innych klientów oraz strony www czy profile konkretnych ośrodków i pensjonatów. Nie podejmujmy decyzji w jednej chwili i bez konsultacji z najbliższymi, zawsze też powinna nasze podejrzenia wzbudzić super atrakcyjna oferta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023