Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja w Częstochowie przejęła narkotyki warte prawie 230 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Prawie 4,5 kg amfetaminy i marihuany, ponad 400 tabletek ecstasy i 30 LSD oraz mefedron i metamfetaminę zabezpieczyli częstochowscy policjanci, którzy zatrzymali w ostatnich dniach czterech mężczyzn handlujących środkami odurzającymi.

Wartość narkotyków oszacowano na 230 tys. zł. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe skierowała do Sądu wniosek o aresztowanie 22-letniego handlarza. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Szczegóły tych zatrzymań

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie uzyskali informację o kilku mężczyznach handlujących narkotykami na terenie Częstochowy, ustalając następnie miejsca, w których mogą przebywać. We wtorek w Częstochowie zatrzymali trzech mężczyzn. 26 i 29-latek posiadali przy sobie kilka działek zielonego suszu. Trzeci w wieku 27 lat miał natomiast znaczną ilość marihuany, mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy i LSD o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował, że kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Kilka dni później stróże prawa zatrzymali kolejnego przestępcę narkotykowego. Przy 22-latku znaleźli prawie 42 tysiące działek dilerskich amfetaminy, blisko 600 metamfetaminy, prawie 400 tabletek ekstazy i kilkadziesiąt tabletek psychotropowych. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli 4 sztuki broni, która została przekazana do dalszych badań specjalistycznych, by ustalić, czy jej posiadanie nie wymaga stosownych zezwoleń. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie 22-letniego handlarza. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 10 lat więzienia.

– podała policja na swej stronie internetowej.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj