Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja, pogotowie, strażacy i wojsko w jednym miejscu. Ćwiczenia na wagę zdrowia i życia

Facebook Twitter

Ewakuowali Galerię Jurajską, szukali bomby w liceum i gasili pożar po wypadku drogowym. Wszystko odbywało się w ramach ćwiczeń bojowych dla naszych miejskich służb i jednostek reagowania, jakie przeprowadzono na terenie Częstochowy w czwartek (13.09.).

Policja, pogotowie, strażacy, wojsko i częstochowskie Centrum Zarządzania Kryzysowego musiały wspólnie podjąć działania, aby przeciwdziałać nagłym sytuacjom jakie mogą zdarzyć się w mieście każdego dnia.

Mówił nam na brzegu Warty Paweł Zasępa, koordynator ćwiczeń z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych. Ćwiczenia bojowe dotyczyły też miejskiej przepompowni, która przeszła niedawno modernizację. Straż pożarna z kolei musiała wzmocnić awaryjnie wały przeciwpowodziowe Warty…

Oceniał wiceprezydent miasta Jarosław Marszałek. Zadań zleconych przez służby wojewody do realizacji w mieście w ramach przygotowania jest więcej. Alarmem przeciwpożarowym objęto też np. budynek galerii handlowej, ewakuacja pracowników i klientów odbyła się sprawnie i bez zakłóceń.

Mówił Jarosław Marszałek, wiceprezydent Częstochowy. Testy sprawności powiadamiania, reagowania i przeciwdziałania trwają w mieście łącznie kilka dni.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj