Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja podsumowała święta na drogach w Częstochowie. Pijani kierowcy i nadmierna prędkość – to prawdziwa plaga

Facebook Twitter

1 wypadek ze skutkiem śmiertelnym - sprawca kompletnie pijany. Poza tym 24 kolizje, dwie z nich spowodowane również przez pijanych kierowców. Takie są statystyki świątecznego weekendu na drogach w Częstochowie, jakie przedstawiła Komenda Miejska Policji.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Do wypadku, jak już wiecie z Radia Jura, doszło w poniedziałek (26.12) na ul. Bohaterów Katynia ok godz. 17.15:

Sabina Chyra Giereś: Wstępne ustalenia wskazują, że 33-letni mężczyzna kierujący peugeotem najechał na 66-letniego pieszego stojącego za zaparkowanym na pasie ruchu fordem. W wyniku odniesionych obrażeń niestety 66-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierujący peugeotem natomiast zbiegł z miejsca wypadku pieszo, został zatrzymany przez policjantów zaraz po zdarzeniu w miejscu swojego zamieszkania. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, trafił do policyjnego aresztu, gdzie przebywa do chwili obecnej.

Jak informuje podkomisarz Sabina Chyra Giereś, rzeczniczka KMP w Częstochowie, okoliczności wypadku wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratury. Policjanci prowadzili ponadto w świąteczny weekend wzmożone kontrole na drogach:

Sabina Chyra Giereś: Policjanci częstochowskiej drogówki ujawnili prawie 260 wykroczeń popełnionych na drodze, w tym prawe 150 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Dwie osoby straciły swoje uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów. Zatrzymali również 6 pijanych kierujących.

To policyjne statystyki. Tymczasem dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie długiego świątecznego weekendu 134 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców. Nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Najwięcej zgłoszeń – 40, w ciągu ostatnich czterech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023