Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja ostrzega przed złodziejami

Facebook Twitter

Uwaga! Złodzieje!- ostrzega częstochowska policja. W ostatnim czasie znacząco wzrosła liczba włamań na terenie miasta i powiatu.

fot. Steffen Salow/ Pixabay

Złodzieje plądrują zarówno domy jednorodzinne jak i mieszkania:

Od października częstochowska policja odnotowała 30 takich zdarzeń. W związku z tym apelujemy do mieszkańców o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne jak również okolice domów swoich sąsiadów oraz reagowanie na sytuacje, które są dla nas niepokojące, np. włączony alarm antywłamaniowy, podejrzanie zachowujące się osoby, czy też nieznany, zaparkowany w pobliżu samochód, bo tak naprawdę nie ma systemów antywłamaniowych i alarmowych gwarantujących w 100% zabezpieczenie posiadanego przez nas mienia. Najlepszym alarmem jest czujność własna i sąsiada.

Do włamań do mieszkań często dochodzi na parterach i niższych piętrach bloków:

Forsowane są drzwi balkonowe, okna a włamywacze stosują różne metody, takie jak wyważenie okna, stłuczenie szyby, wyważenie drzwi balkonowych, dlatego warto też pomyśleć o zamontowaniu dobrych klamek lub chociaż zwykłych zasuwek. 

Nie informujmy „całego świata” np. za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdy gdzieś wyjeżdżamy – apeluje częstochowska policja:

Pamiętajmy, że to może tylko ułatwić zadanie przestępcy chcącemu pozbawić nas dorobku naszego życia. Nieoceniona jest tutaj pomoc sąsiada, który zwróci uwagę, gdy coś niepokojącego będzie się działo w pobliżu naszego mieszkania. Warto więc nie być anonimowym i poznać się bliżej z sąsiedztwem. Wzajemna pomoc tak naprawdę nic nie kosztuje. Kiedy zauwyżymy cokolwiek, co wzbudzi nasz niepokój w miejscu zamieszkania dzwońmy na policję.

Mówiła Sabina Chyra- Giereś – rzecznik prasowy KMP w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj