Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja na święta i Nowy Rok

Facebook Twitter

Częstochowscy policjanci zadbają o to, aby nadchodzące święta były bezpieczne. W najbliższych dniach spodziewajmy się większej ilości patroli policyjnych, a także kontroli drogowych na terenie Częstochowy i powiatu.

Wzmożone działania prowadzone będą do 3 stycznia:

Pomimo pandemii i wprowadzonych obostrzeń jak co roku większość policjantów te święta i sylwestra spędzi na służbie. W tym okresie na pewno zobaczymy więcej patroli na ulicach naszego miasta miasta i powiatu niż w dzień powszedni. Fakt, że w Częstochowie nie będzie zorganizowanego Sylwestra nie wyklucza, że jakieś grupy osób i tak nie będą chciały hucznie przywitać nowego roku poza domem. Bez względu na wprowadzone w tym czasie obostrzenia apelujemy do wszystkich o rozsądek. Jeżeli zamierzamy w Sylwestra odpalać fajerwerki kupmy je u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji. Uważajmy na siebie nawzajem by nowy rok każdy z nas powitał zdrowy i uśmiechnięty. 

Mówi Sabina Chyra Giereś z KMP w Częstochowie. Jak dodaje- nie będzie pobłażania dla piratów drogowych:

W dalszym ciągu jest to główna z przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku doszło do ponad 500 wypadków, w których zginęło 15 osób. W tym roku odnotowaliśmy zdecydowanie niższą liczbę zdarzeń drogowych, bo niecałe 400, jednak zwiększyła się liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym aż o 12.

Częstochowska policja apeluje także o zapinanie pasów podczas podróży:

Nie każdy wie jakie zagrożenie powoduje ich brak. Wyobraźmy sobie, że poruszamy się samochodem z prędkością 60 km/h. Przy tej prędkości uderzamy w nieruchomą przeszkodę. Za nami siedzi pasażer ważący 80 kg, w chwili zdarzenia jego niezapięte pasami bezwładne ciało może ważyć aż dwie tony. To wyobraźmy sobie teraz z jaką siłą uderzy on np. w fotel, na którym siedzimy.

Do pieszych częstochowska policja ma również apel – noście odblaski:

Zadbajcie o swoją widoczność o każdej porze i na każdej drodze a zanim wejdziecie na jezdnię upewnijcie się czy możecie ją bezpiecznie pokonać. Podróżując stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i kierujmy się wyobraźnią, bo to najważniejsze jest to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj