Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja ma być aktywna przez całe wakacje w Parku Lisiniec. To oblegane miejsce w sezonie

Facebook Twitter

Od pierwszych dni wakacji znów widać, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się zrewitalizowany Park Wypoczynkowy Lisiniec. Przebywają tu częstochowianie i przyjezdne osoby, a miejsce żyje latem długo po zmroku.

Dlatego wzmożone patrole w tym rejonie, dla pilnowania porządku i bezpieczeństwa zapowiedziała częstochowska policja.

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: W Częstochowie jest m.in. Park Lisiniec. Policjanci na koniach, przewodnicy z psami służbowymi, patrole zarówno mundurowane, jak i operacyjne będą sprawdzały, czy wypoczywający nie spożywają alkoholu w miejscach niedozwolonych. Będą zwracali uwagę, czy opiekunowie zgodnie z prawem wykonują swoje obowiązki. Patrole ruchu drogowego będą kontrolowały nie tylko stan trzeźwości kierujących, ale wykonają także badania narkotestem wśród kierowców, sprawdzą liczbę przewożonych osób pojazdami wjeżdżającymi i wyjeżdżającymi z terenu parku.

Pamiętajcie o zasadach bezpiecznej zabawy nad wodą czy wypoczynku na otwartym kąpielisku

– przypomina podkom. Sabina Chyra-Giereś. Ostrzeżenia dotyczą przede wszystkim spożywania alkoholu nad akwenami. Ale nie tylko:

Podkom. Sabina Chyra-Giereś: Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy używanie słów wulgarnych nie są dobrym wzorcem do naśladowania przez dzieci. Na pewno działania będą również podejmowane późnym wieczorem i nocą, kiedy najczęściej dochodzi do zakłócania spoczynku nocnego przez krzyki, hałasy czy też słuchanie głośnej muzyki

– powiedziała nam rzecznik częstochowskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024