Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja i straż miejska ruszyła sprawdzić czy nosimy maseczki. Większość zapomina

Facebook Twitter

W sklepach czy w autobusach widać rozluźnienie, tymczasem pandemiczne zasady wciąż obowiązują. Przypomina o tym policja, w związku z tym patrole licznie ruszyły do miejsc zamkniętych, aby kontrolować czy nosimy maseczki na twarzy. 

Policjanci z Częstochowy sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. Pamiętajmy, że nadal występuje stan zagrożenia epidemicznego i przepisy, które mają nas chronić przed zachorowaniem.

Mundurowi z policji wraz z patrolami straży miejskiej kontrolowali placówki handlowe, hipermarkety, częstochowską galerię, tramwaje i autobusy zwracając uwagę, czy dystans oraz maseczki są stosowane przez mieszkańców. Tylko jednego dnia akcji ujawnili 79 osób, które nie przestrzegały nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej.

Pamiętajmy o tym nawet podczas krótkiej wizyty w sklepie, ale też w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający np. niepełnosprawność, schorzenia czy trudności z oddychaniem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024