Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja będzie kontrolować powroty z wakacji

Facebook Twitter

Przed nami ostatni weekend wakacji. Wiąże się on ze wzmożonymi działaniami mundurowych- zapowiada częstochowska policja.

To wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osób wracających z wypoczynku, a także dla tych co wypoczywają w Częstochowie i regionie:

Policjanci z Ruchu Drogowego jak co roku przeprowadzą wzmożone kontrole drogowe nie tylko na drogach krajowych, gdzie natężenie ruchu na pewno będzie większe, ale też będą widoczni w miejscach, gdzie występuje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Stróże prawa przede wszystkim zwrócą uwagę na prędkość, z jaką poruszają się pojazdy, bo jak wskazują statystyki, jest to jedna z przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ponadto każdy zatrzymany do kontroli kierowca musi liczyć się z tym, że będzie poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Będzie również sprawdzone, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy a dzieci do 150 cm wzrostu przewożone są fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących.

Do dłuższej podróży trzeba się odpowiednio przygotować – przypomina częstochowska policja:

Oprócz zadbania o stan techniczny pojazdu kierowca powinien zadbać również o własną kondycję psychofizyczną. Powinien być zdrowy i wypoczęty. Przy długiej podróży dobrze jest podzielić ją na kilka odcinków, po których nastąpi postój na parkingu czy stacji benzynowej, co znacznie poprawi koncentrację kierującego. Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu i znacząco wpływają na pogorszenie koncentracji oraz przede wszystkim wydłużają czas reakcji. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych. Za kierownicą bądźmy kulturalni, rozsądni i przewidujący, niech każdy z nas bezpiecznie dotrze do celu. 

W ostatni weekend wakacji o bezpieczeństwo zadbają nie tylko policjanci z częstochowskiej drogówki:

To czas wzmożonej pracy policjantów z prewencji, przewodników z psami służbowymi, zespołu konnego oraz nieumundurowanych patroli policyjnych w rejonach grupowania się osób małoletnich takich jak parki, sklepy z alkoholem, puby, czy dyskoteki. Na pewno patrole policji będą rozlokowane w rejonach Parku Lisiniec, ale również w te miejsca, gdzie występuje największe zagrożenie demoralizacją oraz możliwością popełniania przez nieletnich czynów karalnych. Apelujemy do dzieci i młodzieży, aby spędzając czas z przyjaciółmi pamiętali, żeby powiedzieć NIE, jeśli nie zgadzają się z pomysłami i propozycjami swoich kolegów. 

– mówiła Sabina Chyra- Giereś – rzecznik KMP w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj