Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Polewanie ulic do czasu ustania upałów, głównie w centrum Częstochowy

Facebook Twitter

W centrum miasta, na rozgrzanych nawierzchniach ulic i chodników upał jest jeszcze bardziej odczuwalny. W tym tygodniu nawierzchnie chłodzą polewaczki.

fot. czestochowa.pl

Takie działanie wymusiły utrzymujące się wysokie temperatury w ostatnich dniach:

Maciej Hasik: Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie zlecił wykonawcy usługi oczyszczenia dróg schładzanie jezdni i pasaży pieszych w centrum miasta. Polewanie wodą pozwoli na obniżenie temperatury nawierzchni i oczyści ją z pyłu i kurzu utrudniającego dodatkowo funkcjonowanie w mieście przy takich warunkach. Będzie powtarzane codziennie do odwołania, trzy razy w ciągu dnia. Polewanie zostanie zakończone w momencie spadku temperatury bądź wystąpienia opadów deszczu.

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik w MZD, akcja odbywa się wzorem lat ubiegłych, gdy też zmagaliśmy się z utrzymującym się gorącem. Wyjazdy są cykliczne od godzin przedpołudniowych do 17:00.

fot. czestochowa.pl

Gdzie specjalne pojazdy chłodzą nawierzchnie? Głównie w śródmieściu, tutaj koncentruje się największy ruch samochodów i pieszych:

Maciej Hasik: Ulica Mirowska: od centrum do wiaduktu nad trasą DK1. Ulica Warszawska: od centrum do Alei Jana Pawła II. Aleja NMP: ulice i środkowy pasaż. Aleja Sienkiewicza, ul. Śląska, ul. Kilińskiego: od centrum do Alei Jana Pawła II. Ulica Dąbrowskiego: od centrum do Alei Jana Pawła II. Ulice Nowowiejskiego, Sobieskiego i Piłsudskiego

– informował częstochowian rzecznik w zarządzie dróg Maciej Hasik.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023