Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Połączone siły miejskich służb na rzecz bezdomnych. Znów zapowiadany jest atak zimy

Facebook Twitter

Jeśli widzisz bezdomnego zareaguj - apeluje do częstochowian Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który przez całą zimę wspiera akcję prowadzoną wraz z MOPS-em, Straża Miejską i Policją. Przed nami kolejne załamanie pogody.

Według prognoz wróci na dniach śnieżna zima i przymrozki. Dlatego ważne aby mieszkańcy w sprawie bezdomnych kontaktowali się z dzielnicowymi.

Paweł Konieczny: Rozpoczęliśmy akcje przy bezpośredniej współpracy z dzielnicowymi miasta Częstochowy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej. Chcemy z tej naszej współpracy korzystać. Chcemy, aby dzielnicowi nam pomogli w pilnowaniu, aby komuś nie stała się krzywda. Stąd wystąpiliśmy z taką informacją do Komendy Miejskiej Policji, do Wydziału Prewencji, przekazaliśmy adresy, gdzie naszym zdaniem mogą przebywać bezdomni.

Policjanci w swoich rewirach mogą łatwiej zlokalizować pustostany i osoby w nich szukające schronienia. Mówi o tym Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS w naszym mieście. Warto pamiętać, że dla osób nie posiadających dachu nad głową zimowe temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Paweł Konieczny: Chcemy, żeby to było działanie stałe, adresy, które przekazaliśmy Komendzie Miejskiej Policji, to będą adresy odwiedzane przez dzielnicowych w ciągu całej doby, natomiast policja ma inny tryb pracy całodobowy, i że my – MOPS – dalej współpracując również z innymi podmiotami będziemy mogli coś pomóc tym ludziom.

Akcja „Widzisz bezdomnego? Zareaguj” jest efektem skoordynowanej współpracy wielu organizacji i miejskich służb. Jej założeniem jest długofalowe działanie nastawione na pomoc bezdomnym

– dodaje prezes Paweł Konieczny.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024